KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12506736
nr 1250 6736
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Slussen. Signerad, daterad 1976. Olja på duk, 36x45, nyckel
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 29 april 2019
kl 19:57:12
29/4 12:39:17
2.000 kr
29/4 18:14:30